Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Napište nám na konference@koma-modular.cz

  /  Ing. arch. Tomáš Rousek, M.Sc.

Ing. arch. Tomáš Rousek, M.Sc.

Tom je generálním ředitelem společnosti XTEND v Londýně a Praze a současně působí jako director of architecture ve společnosti ThinkOrbital v Coloradu. Během své kariéry pomáhal s misemi na Měsíc, Mars a asteroidy v centrech NASA JPL, Ames a JSC. Spolupracoval na vesmírných projektech Evropské unie, ESA a německé agentury DLR.

Ve společnosti ThinkOrbital vyvíjí koncepty velkých platforem a infrastruktury, které jsou roboticky sestavovány a svařovány na oběžné dráze a na Měsíci. S Interlune spolupracoval na nových konceptech lunární stanice pro těžbu Helia-3 a souvisejících robotických systémech. Navrhl produkt Solstar WAP, který NASA vybrala pro nový modul HALO lunární stanice Gateway. Vedl také výzkum SinterHab, prvního konceptu 3D tištěného lunárního modulu založeného na technologii NASA.

Ve společnosti AECOM v Londýně se podílel na architektuře pro olympijské hry v Riu de Janeiro, mistrovství světa ve fotbale v Kataru a Formuli 1 v Abú Zabí. Spolupracoval na návrhu futuristického levitujícího návštěvnického centra pro mistrovství světa a mnoha infrastrukturních projektech v Dauhá. Vytvořil architekturu nové generace jaderné elektrárny CR-100 pro ČEZ. Pracoval na projektech pro dvě královské rodiny a byl poradcem v projektu nové futuristické městské čtvrti v Dubaji.

Website