Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Napište nám na konference@koma-modular.cz

  /  Miroslav Bárta
Miroslav Bárta

Miroslav Bárta

Od roku 2010 vede M. Bárta výzkumy pyramidového pole v Abúsíru. Kromě egyptologie se dlouhodobě zabývá srovnávacím studiem civilizací. Je autorem teorie sedmi zákonů vývoje civilizací (česky vyšlo v r. 2021). O starém Egyptě vyšly česky práce Život a smrt ve starém Egyptě (2011), Příběh civilizace (2017) a Tutanchamon. Století záhad a objevů (2022).

Miroslav Bárta a jeho tým učinili řadu přelomových objevů v Egyptě. Mezi ně se řadí hrobka mudrce Kairsua, hrobový komplex hodnostáře Nefera a princezny Šeretnebtej, několik šachtových hrobek z Pozdní doby či nejstarší dochovaná pohřební bárka z 3. dynastie. M. Bárta rovněž vedl první detailní analýzu pyramidových polí v Egyptě pomocí satelitních snímků. V současné době pracuje na výzkumu jedné z posledních neprozkoumaných pyramid v Egyptě.

Bárta je členem řady světových vědeckých organizací – The Explorers’ Club v New Yorku, The American Research Centre in Egypt, nositelem nejvyššího českého vědeckého ocenění Česká hlava a jediným českým členem The American Academy of Arts and Sciences.

Website