Good things happen when you narrow your focus
Welcome to Conference

Napište nám na konference@koma-modular.cz

  /  Divya Chander, MD, PhD

Divya Chander, MD, PhD

Divya je špičkovou neurovědkyní, která vystudovala Harvard, UCSF, UCSD a Salk Institute, přičemž nyní zaujímá post předsedkyně neurovědy a lékařské fakulty na Singularity University v Kalifornii.

Současně je hostující stipendistkou na Stanfordské klinice medicíny, biomedicínské informatiky a v minulosti byla členkou Stanfordské anesteziologické fakulty. Právě Stanford jí umožnil používat světlem aktivované iontové kanály vložené do DNA (optogenetika) ke studiu spánku a spínačů vědomí v mozku.

Na operačním sále aplikuje technologii EEG, aby pochopila, jak lidské mozky a základní sítě vypadají, když ztratí a znovu nabudou vědomí. Navíc je zakladatelkou precizní iniciativy medicíny, s níž se zaměřuje na pochopení genetické variability v reakcích na anestetika a mozkové oscilace. Jejím cílem je porozumět neurálním mechanismům vědomí stejně jako evoluci lidského vědomí v rámci augmentace (zvětšení určité části lidského těla vlastní tkání nebo umělým implantátem).

Ve své vědecké práci se rovněž zabývá zařízeními na mapování mozku, neuromodulaci, studováním lidské dlouhověkosti a vesmírem v úzké návaznosti na lékařství – vzdálenými simulacemi záchrany po traumatu, anestezii a chirurgických zákrocích v analogovém prostředí na Marsu.

Website